• Czy „państwo teoretyczne” da sobie radę z imigrantami?

  Czy „państwo teoretyczne” da sobie radę z imigrantami?

  Czy może zachodzić sytuacja opisana przez płk. Kowalskiego, w której jedna z instytucji otrzyma informacje dotyczące powiązań imigranta – nawet bardzo niepokojących, ale inne instytucje, w tym np. Straż Graniczna, nie będą tego świadome i wpuszczą go do Polski?

  Czytaj więcej

 • Zieliński: Straż Graniczna nie jest gotowa na imigrantów.

  Zieliński: Straż Graniczna nie jest gotowa na imigrantów.

  Obecnie Straż jest osłabiana. Straż się jakoś trzyma, ale wymaga usprawnienia. Straż jest potrzebna i ważna, więc powinna być wzmacniana w sposób stały. Przypomnę natomiast, że koalicja chciała wręcz włączyć Straż Graniczną do Policji. Tego grzechu na szczęście nie pozwoliliśmy im popełnić. Rządzący chcieli SG zlikwidować. Dziś okazuje się, jak wielki byłby to błąd.

  Czytaj więcej

 • Protest służb mundurowych w Olsztynie

  Protest służb mundurowych w Olsztynie

  Przed budynkami urzędu wojewódzkiego w Olsztynie protestowali policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, strażacy, celnicy, strażnicy więzienni i inspektorzy drogowi. Zapowiadają, że w październiku pojadą na manifestację do Warszawy. Powodem protestów było niespełnienie przez stronę rządową obietnic z poprzednich lat.

  Czytaj więcej

 • Spotkanie Beaty Szydło ze służbami mundurowymi

  Spotkanie Beaty Szydło ze służbami mundurowymi

  Jednym z punktów wizyty Beaty Szydło w Katowicach było spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych w regionie. W rozmowach udział wzięli przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej i Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Koniec strefy SCHENGEN?

  Koniec strefy SCHENGEN?

  Koniec strefy Schengen to dobra teza publicystyczna. W praktyce niełatwo to zrealizować. Prościej umowę zawiesić: nawet na dwa lata. To możliwe. Efektem całkowitego wystąpienia byłoby w końcu nie tylko przywrócenie kontroli granicznych dla ludzi, ale także dla towarów, a więc inwestycje w straż graniczną i ograniczenie swobody gospodarczej. – Teoretycznie w państwach członkowskich traktatu, które nie posiadają granic zewnętrznych, wciąż funkcjonują takie „lotne” kontrole graniczne, ale jednak Schengen znacznie ograniczyło nakłady na te służby.

  Czytaj więcej

 • Protest sądeckich parlamentarzystów

  Protest sądeckich parlamentarzystów

  Sądeccy posłowie PiS oraz kandydaci do parlamentu, którzy zebrali się przed Karpackim Oddziałem Wsparcia Straży Granicznej stwierdzili, że ci którzy doprowadzili do likwidacji oddziału powinni odpowiedzieć za swoje decyzje przed prokuratorem. Parlamentarzyści PiS zapowiedzieli przywrócenie oddziału straży granicznej do Nowego Sącza, jeśli tylko PiS wygra wybory.

  Czytaj więcej

 • Procedury związane z relokacją i przesiedleniem uchodźców

  Procedury związane z relokacją i przesiedleniem uchodźców

  Kandydaci na uchodźców podzieleni zostaną na dwie grupy – osoby z krajów, które mogą podlegać relokacji, i osoby, które są przedmiotem zainteresowania krajów granicznych (Włoch i Grecji). Osoby, które przejdą weryfikację i zostaną zakwalifikowane do relokacji, otrzymają propozycję wyjazdu do krajów UE. Zgodnie z przepisami unijnych regulacji prawnych, możemy wskazać swoje preferencje wobec tych osób, powołując się przy tym na względy społeczne, rodzinne czy kulturowe.

  Czytaj więcej

 • Straż Graniczna dostanie nowe kompetencje i powstanie Korpus Ochrony Pogranicza?

  Straż Graniczna dostanie nowe kompetencje i powstanie Korpus Ochrony Pogranicza?

  Jarosław Gowin, prezes partii Polska Razem wchodzącej w skład koalicji Zjednoczona Prawica podczas konferencji prasowej zaapelował o zwiększenie kompetencji Straży Granicznej w obliczu kryzysu migracyjnego z jakim mamy do czynienia w Europie. Gowin zaapelował o zwiększenie kompetencji Straży Granicznej podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o dołączeniu do Polski Razem Romualda Szeremietiewa i przedstawiono pomysł utworzenia powszechnej obrony terytorialnej kraju.

  Czytaj więcej

PIKNIK RODZINNY NSZZ FSG PRZY KOW – MĘCINA 2015

21.06.2015 Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Ośrodku Wsparcia był organizatorem kolejnego już pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. W tym roku po raz pierwszy dzieci i rodzice spędzali wspólnie piknikowy czas w Ośrodku Rekreacyjnym „Anicross” w miejscowości Męcina.

Z roku na rok tego typu rodzinne  imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielne słoneczne popołudnie w pikniku wzięło udział 156 uczestników (84 dorosłych, 72 dzieci). Rodzice w tym dniu musieli wykazać się cierpliwością i sprawnością fizyczną. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać  z jazdy quadem, spróbować wspinaczki w  parku linowym, sprawdzić  swoje umiejętności w strzelaniu, a także kilkakrotnie zjechać na linie. Na rodziców czekały także atrakcje,  takie jak:  jazda quadem i strzelanie do celu. Wszyscy uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku w postaci  grilla, kiełbasy pieczonej na ognisku,  a dla najmłodszych przygotowane były słodycze i  różne niespodzianki. Wszystkie dzieci  na zakończenie otrzymały  pamiątkowe medale oraz dyplomy.  Na zaproszenie Zarządu NSZZ FSG udział w pikniku wzięła Pani Ewa SIUTA –doradca klienta  PZU ŻYCIE  S.A.,  reprezentująca sponsora. 

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej