• Bez właściwej ochrony granic zewnętrznych UE, strefa Shengen stanie się historią

  Bez właściwej ochrony granic zewnętrznych UE, strefa Shengen stanie się historią

  Unia Europejska porozumiała się z Turcją w sprawie kryzysu imigracyjnego - mówi szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wyraził nadzieję, że uczestnicy dzisiejszego szczytu je zaakceptują. W Brukseli trwają rozmowy przedstawicieli krajów UE i Turcji. - Bez właściwej ochrony granic zewnętrznych UE, strefa Shengen stanie się historią - przyznał były premier Polski.

  Czytaj więcej

 • Jaroslaw Zieliński na twitterze

  Jaroslaw Zieliński na twitterze

  Wiceminister Zieliński: chcemy nagradzać szeregowych funkcjonariuszy, jeszcze w tym roku przyznamy nagrody z Funduszy Ministra

  Czytaj więcej

 • Zamiast dodatków dla komendantów prawie milion złoty na nagrody dla funkcjonariuszy

  Zamiast dodatków dla komendantów prawie milion złoty na nagrody dla funkcjonariuszy

  Wiceminister Zieliński zapowiedział przeznaczenie prawie miliona złotych dla funkcjonariuszy na nagrody za zasługi. Będzie mógł je dostać szeregowy policjant, strażak, strażnik graniczny czy oficer BOR. Nowością jest to, że kandydata będzie mógł zgłosić nie tylko przełożony, ale także inne instytucje, na przykład samorządy. Nagroda wynosiłaby około 2,5 tysiąca złotych.

  Czytaj więcej

 • Minister Mariusz Błaszczak w Sejmie

  Minister Mariusz Błaszczak w Sejmie

  Szef resortu omówił także działania podejmowane przez służby podległe i nadzorowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. - W związku z narastającym kryzysem imigracyjnym, opracowany został plan postępowania Straży Granicznej, w przypadku masowego napływu migrantów na południową granicę RP.

  Czytaj więcej

 • Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Mariusz Błaszczak: Decyzja o przyjęciu 7 tys. uchodźców była błędna. Nie będziemy szli na żadne kompromisy - oznajmił w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, wypowiadając się na temat kryzysu migracyjnego. Minister zapowiedział, że Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

PIKNIK RODZINNY NSZZ FSG PRZY KOW – MĘCINA 2015

21.06.2015 Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Ośrodku Wsparcia był organizatorem kolejnego już pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. W tym roku po raz pierwszy dzieci i rodzice spędzali wspólnie piknikowy czas w Ośrodku Rekreacyjnym „Anicross” w miejscowości Męcina.

Z roku na rok tego typu rodzinne  imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielne słoneczne popołudnie w pikniku wzięło udział 156 uczestników (84 dorosłych, 72 dzieci). Rodzice w tym dniu musieli wykazać się cierpliwością i sprawnością fizyczną. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać  z jazdy quadem, spróbować wspinaczki w  parku linowym, sprawdzić  swoje umiejętności w strzelaniu, a także kilkakrotnie zjechać na linie. Na rodziców czekały także atrakcje,  takie jak:  jazda quadem i strzelanie do celu. Wszyscy uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku w postaci  grilla, kiełbasy pieczonej na ognisku,  a dla najmłodszych przygotowane były słodycze i  różne niespodzianki. Wszystkie dzieci  na zakończenie otrzymały  pamiątkowe medale oraz dyplomy.  Na zaproszenie Zarządu NSZZ FSG udział w pikniku wzięła Pani Ewa SIUTA –doradca klienta  PZU ŻYCIE  S.A.,  reprezentująca sponsora. 

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej