• Emerytury są finansowane z podatków, bo składek nie wystarcza. Do kogo dokładamy najwięcej?

  Emerytury są finansowane z podatków, bo składek nie wystarcza. Do kogo dokładamy najwięcej?

  Niezreformowanie systemu emerytalnego może skończyć się dla Polski finansową katastrofą. Z roku na rok świadczenia dla seniorów stają się coraz większym obciążeniem dla budżetu. Już teraz do emerytur dokładamy z podatków ponad 80 mld zł rocznie. Szacunki money.pl pokazują, że do 2060 roku państwo będzie musiało znaleźć dodatkowe 47 mld zł. Poprzedni rząd ratował system, wydłużając wiek emerytalny, rząd Szydło chce z tego zrezygnować i wziąć się za emerytury mundurowe. Czy ten system można w ogóle uratować?

  Czytaj więcej

 • Podwyżki i emerytury: Jakie zmiany PiS planuje dla mundurowych

  Podwyżki i emerytury: Jakie zmiany PiS planuje dla mundurowych

  Zmiany w systemie emerytalnym i wypłatach zasiłków chorobowych - takie propozycje pojawiły się ostatnio w kontekście służb mundurowych. Odwleka się natomiast kwestia podwyżek, które funkcjonariusze mieli otrzymać już do 2017 roku.

  Czytaj więcej

 • Nie będzie zmian w emeryturach mundurowych

  Nie będzie zmian w emeryturach mundurowych

  Zieliński zdementował także medialne doniesienia o zmianach w emeryturach dla mundurowych. - Nie planujemy żadnych zmian w systemie emerytalnym dla mundurowych. To jakaś wrzutka medialna. Zapewniam z całą stanowczością, że takie prace się nie toczą i nie są planowane - podkreślił wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Czytaj więcej

 • Minister Mariusz Błaszczak: MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak: MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Nawiązując do dzisiejszego artykułu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że MSWiA nie prowadzi i nie planuje prowadzić żadnych prac związanych ze zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych. - Bardzo stanowczo i jednoznacznie dementuję – nie prowadzimy takich prac i nie planujemy, żeby takie prace były prowadzone. MSWiA nie planuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych – podkreślił szef MSWiA.

  Czytaj więcej

 • Służby mundurowe stracą przywileje emerytalne? Związkowcy oburzeni, MSWiA dementuje

  Służby mundurowe stracą przywileje emerytalne? Związkowcy oburzeni, MSWiA dementuje

  Jest to dla nas duże zaskoczenie, gdyż wcześniej nigdzie takie informacje w przestrzeni publicznej się nie pojawiały. Nie wiemy, czy to jest sprawdzenie czujności służb czy próba wprowadzenia zamieszania - mówi Mariusz Tyl, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • "Dziennik Gazeta Prawna": mundurowi na emeryturę po sześćdziesiątce

  Przywileje emerytalne w służbach mundurowych mają zostać ograniczone. Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", takie rekomendacje znajdą się w konkluzjach z przeglądu emerytalnego prowadzonego przez ZUS i ministerstwo pracy. Jeżeli zmiany wejdą w życie, policjanci, strażacy czy żołnierze będą mogli zakończyć aktywność zawodową dopiero po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego.

  Czytaj więcej

 • Rafalska: będą zmiany w FUS, KRUS i systemie emerytalnym służb mundurowych

  Rafalska: będą zmiany w FUS, KRUS i systemie emerytalnym służb mundurowych

  Będą zmiany w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i systemie emerytalnym służb mundurowych - zapowiada minister rodziny Elżbieta Rafalska. Jak dodała, chodzi o ujednolicenie zasad waloryzacji świadczeń. Minister wyjaśniła, że obecnie trwa przegląd, w którym oceniane są wszystkie systemy emerytalne.

  Czytaj więcej

 • Emerytury mundurowe: doliczanie stażu w cywilu do lat służby na korzystniejszych zasadach

  Emerytury mundurowe: doliczanie stażu w cywilu do lat służby na korzystniejszych zasadach

  Szykują się korzystne zmiany dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada zmiany w emeryturach.

  Czytaj więcej

 • Zmiany w art. 15a

  Zmiany w art. 15a

  W dniu 8 września 2016 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem Mariusza Tyla

  Czytaj więcej

PIKNIK RODZINNY NSZZ FSG PRZY KOW – MĘCINA 2015

21.06.2015 Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Ośrodku Wsparcia był organizatorem kolejnego już pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. W tym roku po raz pierwszy dzieci i rodzice spędzali wspólnie piknikowy czas w Ośrodku Rekreacyjnym „Anicross” w miejscowości Męcina.

Z roku na rok tego typu rodzinne  imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielne słoneczne popołudnie w pikniku wzięło udział 156 uczestników (84 dorosłych, 72 dzieci). Rodzice w tym dniu musieli wykazać się cierpliwością i sprawnością fizyczną. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać  z jazdy quadem, spróbować wspinaczki w  parku linowym, sprawdzić  swoje umiejętności w strzelaniu, a także kilkakrotnie zjechać na linie. Na rodziców czekały także atrakcje,  takie jak:  jazda quadem i strzelanie do celu. Wszyscy uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku w postaci  grilla, kiełbasy pieczonej na ognisku,  a dla najmłodszych przygotowane były słodycze i  różne niespodzianki. Wszystkie dzieci  na zakończenie otrzymały  pamiątkowe medale oraz dyplomy.  Na zaproszenie Zarządu NSZZ FSG udział w pikniku wzięła Pani Ewa SIUTA –doradca klienta  PZU ŻYCIE  S.A.,  reprezentująca sponsora. 

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej