• Strażacy jak esbecy? Ich też obejmie obniżka emerytur. Będą protestować przed Sejmem

  Strażacy jak esbecy? Ich też obejmie obniżka emerytur. Będą protestować przed Sejmem

  W piątek pierwsze czytanie projektu ustawy o obniżeniu "esbeckich" rent i emerytur. Związkowcy służb mundurowych zapowiadają protest przed Sejmem. Dołączą do nich strażacy, których także obejmie "ustawa dezubekizacyjna" rządu PiS.

  Czytaj więcej

 • Przepisy BHP dla służb mundurowych w ustawie, a nie w regulaminach

  Przepisy BHP dla służb mundurowych w ustawie, a nie w regulaminach

  Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy przedstawicieli służb mundurowych i specjalnych będą określone w ustawie, a nie w zarządzeniach i wewnętrznych regulaminach tych służb - zdecydował Sejm. Uchwalone zmiany realizują wyrok TK z 2015 r.

  Czytaj więcej

 • Mundurowi szykują się do protestu

  Mundurowi szykują się do protestu

  2 grudnia w Warszawie odbędzie się protest przeciwko zmianom w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych oraz zwalnianiu policjantów ze służby. Z projektem nie zgadzają się związkowcy, jako krzywdzący określają go również politycy opozycji. Jednak członkowie NSZZ Policjantów z KMP w Elblągu wyjazdu na pikietę nie planują, podobnie członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

  Czytaj więcej

 • Mariusz Błaszczak obiecuje policjantom miliardy złotych

  Mariusz Błaszczak obiecuje policjantom miliardy złotych

  Pieniądze na śmigłowce, broń, pojazdy i budowę komend – nowa ustawa ma postawić policję na nogi.

  Czytaj więcej

 • Program Modernizacji Służb Mundurowych przyjęty jednogłośnie przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych

  Program Modernizacji Służb Mundurowych przyjęty jednogłośnie przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych

  Ponad 9 miliardów złotych na nowoczesne i dobrze wyposażone służby – to główne założenie zaakceptowanego w czwartek przez komisję sejmową Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Projekt ustawy przedstawił minister Mariusz Błaszczak.

  Czytaj więcej

 • Rząd uderzy nie tylko w esbeków. Po kieszeni dostaną lekarze i rodziny zmarłych policjantów

  Rząd uderzy nie tylko w esbeków. Po kieszeni dostaną lekarze i rodziny zmarłych policjantów

  Niższe emerytury mogą mieć lekarze, którzy pracowali w szpitalach MSWiA. Żonom i dzieciom zmarłych policjantów zostaną obcięte renty rodzinne. PiS bardzo zależy na zmniejszeniu emerytur i rent byłym esbekom. Zmiany będą wprowadzane szybką ścieżką legislacyjną. Projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji (druk 1061) wpłynął do Sejmu w ubiegły czwartek, a jutro na plenarnym posiedzeniu izby ma się odbyć jego pierwsze czytanie.

  Czytaj więcej

 • W kogo uderzy emerytalna dezubekizacja, którą planuje PiS? Stracą m.in. współtwórcy CBŚ, CBA i inni zasłużeni funkcjonariusze

  W kogo uderzy emerytalna dezubekizacja, którą planuje PiS? Stracą m.in. współtwórcy CBŚ, CBA i inni zasłużeni funkcjonariusze

  Jeśli PiS wprowadzi w życie swój projekt ustawy dezubekizacyjnej, policyjną emeryturę stracą założyciele CBŚ, oficerowie, którzy zwerbowali do współpracy z policją "Masę" i rozbili gang pruszkowski, a nawet współzałożyciele CBA.

  Czytaj więcej

 • Ustawa dezubekizacyjna. Obecni i byli policjanci chcą walczyć o emerytury

  Ustawa dezubekizacyjna. Obecni i byli policjanci chcą walczyć o emerytury

  Obecni i byli policjanci, których obejmą przepisy ustawy dezubekizacyjnej organizują się i zamierzają walczyć o swoje emerytury - dowiedział się reporter RMF FM, Krzysztof Zasada. To reakcja na projekt przepisów, przewidujących że z powodu nawet jednego dnia przepracowanego w organach Służby Bezpieczeństwa, ich emerytury nie będą wyższe niż 2 tysiące złotych.

  Czytaj więcej

 • Kara za PRL. Wystarczy dzień pracy w służbach i emerytura mundurowa w dół

  Kara za PRL. Wystarczy dzień pracy w służbach i emerytura mundurowa w dół

  Rząd PiS przyjął projekt radykalnej obniżki emerytur funkcjonariuszy służb i policjantów, którzy choć jeden dzień przepracowali w Służbie Bezpieczeństwa, instytucji podlegającej komunistycznemu MSW lub specsłużbach MON. - To jest nie do zaakceptowania - mówi "Wyborczej" Tomasz Krzemieński, wiceprzewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów.

  Czytaj więcej

 • Jak resort Błaszczaka dopisał III RP do obniżek emerytur mundurowych. Związkowcy apelują do prezydenta Dudy

  Jak resort Błaszczaka dopisał III RP do obniżek emerytur mundurowych. Związkowcy apelują do prezydenta Dudy

  Konsultując obniżenie emerytur byłym funkcjonariuszom SB, szef MSWiA zapewniał, że zmiany nie obejmą tych, którzy w służbach i policji pracowali dla III RP, po roku 1990. Pięć miesięcy później - bez żadnych konsultacji - chce odebrać im świadczenia.

  Czytaj więcej

 • Związkowcy pracują nad projektem gwarantującym płatne nadgodziny

  Związkowcy pracują nad projektem gwarantującym płatne nadgodziny

  Mundurowi mogą wreszcie otrzymać pełne wynagrodzenie za służbę po godzinach. Zespół Forum Dialogu Społecznego przy MSWiA pracuje nad projektem zmian w prawie, które mają to umożliwić. Wstępne szacunki wskazują, że roczne koszty dla budżetu państwa mogą wynosić ok. 180 mln zł. Skala problemu jest duża, średnio co roku funkcjonariusze służb podległych MSWiA przepracowują ponad 10 mln godzin ponad wymiar. Najwięcej strażacy – ok. 7 mln godzin.

  Czytaj więcej

PIKNIK RODZINNY NSZZ FSG PRZY KOW – MĘCINA 2015

21.06.2015 Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Ośrodku Wsparcia był organizatorem kolejnego już pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. W tym roku po raz pierwszy dzieci i rodzice spędzali wspólnie piknikowy czas w Ośrodku Rekreacyjnym „Anicross” w miejscowości Męcina.

Z roku na rok tego typu rodzinne  imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielne słoneczne popołudnie w pikniku wzięło udział 156 uczestników (84 dorosłych, 72 dzieci). Rodzice w tym dniu musieli wykazać się cierpliwością i sprawnością fizyczną. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać  z jazdy quadem, spróbować wspinaczki w  parku linowym, sprawdzić  swoje umiejętności w strzelaniu, a także kilkakrotnie zjechać na linie. Na rodziców czekały także atrakcje,  takie jak:  jazda quadem i strzelanie do celu. Wszyscy uczestnicy pikniku korzystali z poczęstunku w postaci  grilla, kiełbasy pieczonej na ognisku,  a dla najmłodszych przygotowane były słodycze i  różne niespodzianki. Wszystkie dzieci  na zakończenie otrzymały  pamiątkowe medale oraz dyplomy.  Na zaproszenie Zarządu NSZZ FSG udział w pikniku wzięła Pani Ewa SIUTA –doradca klienta  PZU ŻYCIE  S.A.,  reprezentująca sponsora. 

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej