• Karpacki Oddział Straży Granicznej utworzony. Od 1 stycznia 2017

  Karpacki Oddział Straży Granicznej utworzony. Od 1 stycznia 2017

  2 maja w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 27 kwietnia 2016 w sprawie utworzenia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu. Rozporządzenie wchodzi w życie na początku przyszłego roku.

  Czytaj więcej

 • Dzień Strażaka

  Dzień Strażaka

 • Prezydent Polski Andrzej Duda wyróżnił Podlaski Oddział Straży Granicznej

  Prezydent Polski Andrzej Duda wyróżnił Podlaski Oddział Straży Granicznej

  Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Rytwiński odebrał z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy flagę państwową, dedykowaną funkcjonariuszom i pracownikom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

  Czytaj więcej

 • Kaczyński zapowiada reformę sądów i modernizację służb mundurowych

  Kaczyński zapowiada reformę sądów i modernizację służb mundurowych

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek prace nad: reformą sądów, umocnieniem służb specjalnych oraz modernizacją służb mundurowych, w tym policji. Jak podkreślił, nie może być tak, aby sądy kłaniały się gangsterom i aferzystom.

  Czytaj więcej

 • Nocne Wilki zatrzymane na przejściu granicznym Terespol-Brześć

  Nocne Wilki zatrzymane na przejściu granicznym Terespol-Brześć

  Polska straż graniczna nie wpuściła do kraju grupy rosyjskich motocyklistów z klubu Nocne Wilki. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym Terespol-Brześć – poinformowała RIA Novosti. Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20160501/2699947/nocne-wilki-polska-rosja.html#ixzz47UHu9vzj

  Czytaj więcej

 • Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu zwycięzcą VII Międzynarodowych Mistrzostw Straży Granicznej w Strzelectwie

  Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu zwycięzcą VII Międzynarodowych Mistrzostw Straży Granicznej w Strzelectwie

  W dniach 25 – 28.04.2016 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu toczyła się walka o zwycięstwo w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Straży Granicznej w Strzelectwie, nad którymi patronat objął Komendant Główny SG oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

  Czytaj więcej

 • Polska Straż Graniczna będzie chronić granice Unii Europejskiej

  Polska Straż Graniczna będzie chronić granice Unii Europejskiej

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował w środę (28 kwietnia) w Lubaniu (Dolnośląskie), że polski rząd zdecydował się wysłać 30-osobowy kontyngent Straży Granicznej do Macedonii.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej