• Rząd PO przyznał nagrody i dodatki komendantom służb mundurowych. MSWiA cofa tę decyzję

  Rząd PO przyznał nagrody i dodatki komendantom służb mundurowych. MSWiA cofa tę decyzję

  Komendanci służb mundurowych nie dostaną nagród i dodatków przyznanych im jeszcze przez rząd PO. Według Radia ZET decyzja ta została cofnięta przez obecne szefostwo MSWiA. Resort ma poinformować o tym oficjalnie pod koniec tego tygodnia.

  Czytaj więcej

 • Angela Merkel: utrzymanie Schengen zależy od rozdziału uchodźców w UE

  Angela Merkel: utrzymanie Schengen zależy od rozdziału uchodźców w UE

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel uzależniła dziś w Bundestagu trwałe utrzymanie systemu swobodnego przemieszczania się w Europie w ramach obszaru Schengen od wprowadzenia mechanizmu solidarnego rozdziału uchodźców pomiędzy kraje Unii Europejskiej.

  Czytaj więcej

 • Szef MSWiA: Polskie służby są przygotowane do tego, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom

  Szef MSWiA: Polskie służby są przygotowane do tego, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom

  W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa Prezes Rady Ministrów Beata Szydło spotkała się z szefami służb w sprawie oceny stanu bezpieczeństwa w RP. W spotkaniu wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

  Czytaj więcej

 • Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Mariusz Błaszczak: Decyzja o przyjęciu 7 tys. uchodźców była błędna. Nie będziemy szli na żadne kompromisy - oznajmił w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, wypowiadając się na temat kryzysu migracyjnego. Minister zapowiedział, że Polska przywróci na granicach dodatkowe posterunki Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • PiS zapowiada kolejne czystki w służbach. Zmiany w policji, BOR i Straży Granicznej

  PiS zapowiada kolejne czystki w służbach. Zmiany w policji, BOR i Straży Granicznej

  Poseł PiS Jarosław Zieliński odebrał nominację na stanowisko sekretarza stanu - wiceministra SWiA. Będą mu podlegały policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i Biuro Ochrony Rządu. - Wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych MSWiA stracą stanowiska - zapowiedział w rozmowie z RMF FM Zieliński. Ponadto, szef MSWiA ma mieć dostęp do informacji operacyjnych - czyli między innymi podsłuchów, czy danych z inwigilacji prowadzonych przez podległe mu służby mundurowe

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej