• PO: Błaszczak upolitycznił służby mundurowe, powinien odejść

  PO: Błaszczak upolitycznił służby mundurowe, powinien odejść

  Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak upolitycznił służby mundurowe, zmusza policję do ścigania obywateli, powinien podać się do dymisji – ocenili podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach posłowie PO Borys Budka i Marek Wójcik.

  Czytaj więcej

 • Wiemy coraz mniej o skali inwigilacji obywateli przez służby

  Wiemy coraz mniej o skali inwigilacji obywateli przez służby

  Sprawdziły się obawy dotyczące tzw. ustawy inwigilacyjnej, która rok temu weszła w życie. O tym, jak często służby sięgają po nasze dane internetowe i sprawdzają, na jakie strony wchodzimy, jakie pliki ściągamy, czy jak bardzo interesują je nasze billingi, wiemy jeszcze mniej niż kiedyś.

  Czytaj więcej

 • Przed MSWiA rok nowych zadań

  Przed MSWiA rok nowych zadań

  W 2017 r. MSWiA planuje przygotowanie nowej ustawy o cudzoziemcach. ma ona zabezpieczyć nasz kraj przed zagrożeniami związanymi z nielegalną imigracją.

  Czytaj więcej

 • "Rzeczpospolita": PiS odmładza kadry mundurowe i cywilne

  Grażyna Zawadka na łamach "Rzeczpospolitej" opisuje rewolucję kadrową, która dotyka służby mundurowe i cywilne. Jak dowiedziała się gazeta, szykuje się kadrowa rewolucja w więziennictwie - na emerytury będą wysyłani funkcjonariusze, którzy osiągnęli 30-letni staż służby.

  Czytaj więcej

 • Błaszczak: Zależy nam na tym, by utrzymać siedzibę Fronteksu w Warszawie

  Błaszczak: Zależy nam na tym, by utrzymać siedzibę Fronteksu w Warszawie

  Zależy nam na tym, by utrzymać siedzibę Fronteksu w Warszawie - powiedział w piątek w Polsat News minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Dodał, że trwają negocjacje w tej sprawie.

  Czytaj więcej

 • Decyzja Prezydium NSZZ FSG w sprawie podwyżek na 2017 rok.

  Decyzja Prezydium NSZZ FSG w sprawie podwyżek na 2017 rok.

  W związku z ujęciem w ustawie budżetowej dodatkowych środków na podwyżkę uposażeń wynikających z ustawy z dnia 15 grudnia 2016 roku „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 — 2020", w piśmie nr DB-W-0231-54/2016 z dnia 21 grudnia 2016 roku Dyrektor Departamentu Budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił propozycję podziału środków polegającą na przeznaczeniu ok. 60% kwoty podwyżki tj. ok. 150 zł na podwyższenie uposażenia zasadniczego lub dodatku za stopień a ok. 40 % tj. ok. 100 zł z przeznaczeniem na podwyższenie uznaniowych składników uposażenia, tj. dodatku funkcyjnego i służbowego

  Czytaj więcej

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej