• Jan Guz dla

  Jan Guz dla "Rz": "PiS zrobiło nas w bambuko"

  Czwartkowa "Rzeczpospolita" donosi o możliwych protestach OPZZ. Jak wyjaśnia dziennik, najliczniejsza organizacja związkowa czuje się oszukana w sprawie obniżenia wieku emerytalnego.

  Czytaj więcej

 • Błaszczak: Policja przygotowana do szczytu NATO i ŚDM

  Błaszczak: Policja przygotowana do szczytu NATO i ŚDM

  Polska policja jest dobrze przygotowana do zabezpieczenia i szczytu NATO i ŚDM – zapewnił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że po ubiegłotygodniowym incydencie z rozesłaniem informacji dot. planów zabezpieczeń "sytuacja jest opanowana".

  Czytaj więcej

 • Straż Graniczna się mobilizuje. Funkcjonariusze

  Straż Graniczna się mobilizuje. Funkcjonariusze "zza biurek" pomogą tym w terenie

  Przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży komendant Straży Granicznej znowelizował zarządzenie w sprawie wykonywania działań specjalnych przez funkcjonariuszy. Ma ono sprawić, że wyjdą oni zza biurek i wzmocnią ludzi pracujących w terenie - dowiedział się reporter RMF FM, Krzysztof Zasada.

  Czytaj więcej

 • Działacze praw człowieka: Służby są nadgorliwe

  Działacze praw człowieka: Służby są nadgorliwe

  Coraz więcej cudzoziemców jest zawracanych na granicy wyznaczonej Bugiem. W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży służby są bardzo gorliwe. Zachowanie strażników granicznych krytykują więc obrońcy praw człowieka.

  Czytaj więcej

 • Nowy Sącz: chcą pracy w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

  Nowy Sącz: chcą pracy w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

  W reaktywowanym Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu chce pełnić służbę wielu funkcjonariuszy z innych oddziałów SG działających na terenie kraju. O warunki podjęcia pracy pytają mundurowi z oddziałów: bieszczadzkiego, nadbużańskiego, nadwiślańskiego, śląsko-małopolskiego, a nawet z Komendy Głównej SG.

  Czytaj więcej

 • Mundurowi chcą większych podwyżek płac

  Mundurowi chcą większych podwyżek płac

  MSWiA zaproponowało o połowę mniejsze podwyżki, niż oczekiwały służby mundurowe. Do 2020 r. pensje m.in. policjantów, strażaków i pograniczników mają wzrosnąć o 609 zł brutto Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało podwyżki dla służb mundurowych. Funkcjonariusze nie ukrywają jednak, że liczyli na więcej. Tym bardziej, że obiecane podwyżki dla służb mundurowych resort zamierza rozłożyć na nadchodzące cztery lata.

  Czytaj więcej

 • Regulamin Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

  Regulamin Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

  W dniu 21 czerwca 2016 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, podczas którego omówiono i przyjęto ,,Regulamin Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych”, który zacznie obowiązywać od dnia 01 lipca 2016 roku

  Czytaj więcej

 • Stanowisko nt. ustawy modernizacyjnej 2017-2020

  Stanowisko nt. ustawy modernizacyjnej 2017-2020

  16 czerwca 2016' odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. Ostatecznego Kształtu Ustawy Modernizacyjnej na lata 2017-2020. Publikujemy Stanowisko przedstawicieli związków zawodowych powołanych do reprezentowania strony społecznej w grupie roboczej Forum Dialogu Społecznego przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji dot. ustawy modernizacyjnej na lata 2017-2020.

  Czytaj więcej

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej