• Mundurowi grożą: odejdziemy ze służby, jeśli zabierzecie nam przywileje emerytalne

  Mundurowi grożą: odejdziemy ze służby, jeśli zabierzecie nam przywileje emerytalne

  Policjanci i żołnierze siedzący za biurkami stracą wszelkie przywileje emerytalne. To plan ZUS, teraz zajmie się nim rząd. Związkowcy już piszą protest do premier Beaty Szydło. Grożą że będą masowo odchodzić ze służby. Premier Beata Szydło zapowiedziała na początku roku, że jej rząd przeprowadzi naprawę systemu emerytalnego. Przygotowanie planu ratunkowego scedowała na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ten zaś proponuje rewolucję w służbach mundurowych.

  Czytaj więcej

 • Mariusz Błaszczak: list policjantów ws. pseudokibiców jest natury politycznej

  Mariusz Błaszczak: list policjantów ws. pseudokibiców jest natury politycznej

  Związkowcy napisali w liście do Szydło, że wymiar sprawiedliwości i część polityków jest zbyt pobłażliwa wobec zachowań pseudokibiców • Policjanci zaapelowali w liście o objęcie ich skuteczniejszą ochroną • List ma związek z niedawnymi starciami pseudokibiców i policji w Katowicach i Łodzi • Błaszczak: uwagi autorów listu mają "charakter natury politycznej" • Szef MSWiA ocenił, że to przez ostatnie lata "policja była rozpolitykowana"

  Czytaj więcej

 • Rewolucja w policji. Minister sam sprawdzi patologie

  Rewolucja w policji. Minister sam sprawdzi patologie

  Po tym, jak Fakt ujawnił tuszowanie nieprawidłowości w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji kierowanym przez gen. Marka Działoszyńskiego, Mariusz Błaszczak, szef MSWiA zapowiada rewolucję. Będzie osobiście nadzorował Biuro i stworzy je na nowych zasadach. Teraz przestępstwa i nieprawidłowości w policji nie będą badane przez samych policjantów, ale też ludzi z innych służb - m.in. Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Nie będzie zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Nie będzie zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Rząd nie szykuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych. Zapewnienie takie złożyli wspólnie ministrowie: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mariusz Błaszczak i Elżbieta Rafalska uczestniczyli w Zielonej Górze w odprawie z komendantami służb podległych MSWiA.

  Czytaj więcej

 • Będą podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb od 2017 r.

  Będą podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb od 2017 r.

  Od 1 stycznia 2017 funkcjonariusze i pracownicy służb podległych MSWiA dostaną podwyżki w wysokości 250 zł. Taką informację przekazał w Zielonej Górze szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Podwyżki są jednym z komponentów programu modernizacji służb, który ruszy z początkiem przyszłego roku.

  Czytaj więcej

 • Rada Dialogu Społecznego lepsza od Komisji Trójstronnej

  Rada Dialogu Społecznego lepsza od Komisji Trójstronnej

  Rada Dialogu Społecznego to forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu powołane w połowie października zeszłego roku na mocy ustawy lipca 2015 r. Rada działa m.in. na rzecz realizacji zasady partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia oraz budowania porozumienia wokół strategii społeczno-gospodarczych.

  Czytaj więcej

 • Minister Mariusz Błaszczak: służba to nie praca. To powołanie

  Minister Mariusz Błaszczak: służba to nie praca. To powołanie

  Minister Mariusz Błaszczak przeprowadził w Zielonej Górze odprawę z szefami służb podległych MSWiA. Jej główne tematy to promowanie właściwych postaw i trwający obecnie program modernizacji. Podczas spotkania Minister zapewnił, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych.

  Czytaj więcej

 • Starzy kontra młodzi -​ w policji wrze po zapowiedziach MSWiA

  Starzy kontra młodzi -​ w policji wrze po zapowiedziach MSWiA

  Start w milicji nie powinien dyskryminować policjantów - twierdzą związkowcy i piszą do premier Szydło - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  Czytaj więcej

 • MSWiA: przepisy bhp w służbach - w ustawie a nie w regulaminach

  MSWiA: przepisy bhp w służbach - w ustawie a nie w regulaminach

  Przepisy bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przedstawicieli służb mundurowych i specjalnych będą określone w ustawie, a nie w zarządzeniach i wewnętrznych regulaminach tych służb - zakłada projekt autorstwa MSWiA. Realizuje on wyrok TK z 2015 r.

  Czytaj więcej

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej