• Europosłowie łagodzą projekt KE w sprawie unijnej straży granicznej

  Europosłowie łagodzą projekt KE w sprawie unijnej straży granicznej

  Europosłowie popierają pomysł utworzenia unijnej straży granicznej, ale odrzucają kontrowersyjne zapisy w projekcie Komisji Europejskiej. Chodzi o propozycję, by unijny korpus był wysłany na granicę kraju, który nie radzi sobie z ochroną i to nawet przy jego sprzeciwie.

  Czytaj więcej

 • TK: czy uniewinniony policjant może wrócić do służby

  TK: czy uniewinniony policjant może wrócić do służby

  We wtorek Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie skargę konstytucyjną mężczyzny, który mimo uniewinnienia z zarzutów będących przyczyną wydalenia go z policji, nie mógł do niej wrócić. Tylko przez 5 lat można bowiem wznawiać postępowanie dyscyplinarne - tu wyrok zapadł po 10 latach.

  Czytaj więcej

 • Szef MSWiA: rozwiązaniem problemu uchodźców nie jest relokacja, tylko uszczelnienie granic

  Szef MSWiA: rozwiązaniem problemu uchodźców nie jest relokacja, tylko uszczelnienie granic

  System stałej relokacji, proponowany przez Unię Europejską, wzmacnia mechanizm migracji, a nie redukuje tego mechanizmu - mówił w macedońskim obozie przejściowym polski minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

  Czytaj więcej

 • http://wiadomosci.onet.pl/opinie/ministra-blaszczaka-wyjscie-przed-szereg/59jmde

  http://wiadomosci.onet.pl/opinie/ministra-blaszczaka-wyjscie-przed-szereg/59jmde

  Wczorajszy wywiad ministra Mariusza Błaszczaka w TVN24 oznacza rewolucję dla szeregowych policjantów patrolujących polskie ulice i biorących udział w akcjach zabezpieczających publiczne zgromadzenia. Przypomnijmy pokrótce: za niedopuszczalne minister uznał zastosowanie siły, krępowanie ciała i powalenie osoby uznanej za agresywną na ziemię.

  Czytaj więcej

 • Minister Błaszczak spotka się w Macedonii z funkcjonariuszami Straży Granicznej

  Minister Błaszczak spotka się w Macedonii z funkcjonariuszami Straży Granicznej

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak spotka się we wtorek w Macedonii z polskimi funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy uczestniczą tam w działaniach na granicy macedońsko-greckiej.

  Czytaj więcej

 • Mariusz Błaszczak zapowiada nagrody i kary w policji

  Mariusz Błaszczak zapowiada nagrody i kary w policji

  Podczas uroczystości promocji na stopień podkomisarza policji minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak powiedział, że ci policjanci, którzy będą służyli społeczeństwu, mogą liczyć na nagrody, a sprzeniewierzający się prawu - na kary.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej