• Coraz mniej uchodźców składa wnioski w Polsce. Spadek o 75 proc.

  W tym roku złożono na razie 554 wniosków o azyl. W ubiegłym roku w podobnym okresie złożono ich blisko 6 tys. W większości składali je Czeczeni. Mniej wniosków to efekt polityki wobec migrantów.

  Czytaj więcej

 • Policja i straż graniczna otoczyły centrum handlowe

  Policja i straż graniczna otoczyły centrum handlowe

  Duża akcja służb na terenie budowy Galerii Północnej. Centrum Handlowe otoczył kordon policji i straży granicznej.

  Czytaj więcej

 • Polskie granice szczelne dla uchodźców

  O 75 proc. spadła liczba wniosków o azyl w Polsce. To efekt polityki rządu wobec imigrantów - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

  Czytaj więcej

 • Trójpodział władzy w służbach. Do gry wchodzi Błaszczak

  Trójpodział władzy w służbach. Do gry wchodzi Błaszczak

  Oprócz Mariusza Kamińskiego i Antoniego Macierewicza "swoje" służby będzie miał też szef MSWiA.

  Czytaj więcej

 • Powstanie Służba Ochrony Państwa

  Powstanie Służba Ochrony Państwa

  Ustawa o Służbie Ochrony Państwa została w poniedziałek przyjęta przez Radę Ministrów. Nowa formacja, która zastąpi Biuro Ochrony Rządu, będzie służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie. We wtorek odbyła się w tej sprawie konferencja gen. Tomasz Miłkowskiego, szefa BOR.

  Czytaj więcej

 • Funkcjonariusze nagrodzeni za osiągnięcia w służbie i poza nią

  Funkcjonariusze nagrodzeni za osiągnięcia w służbie i poza nią

  Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił w środę 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą, a wśród nich pięcioro funkcjonariuszy Straży Granicznej z Warszawy, Modlina, Lublina, Terespola i Rudy Śląskiej.

  Czytaj więcej

 • Karwia 2016

  Karwia 2016

  XI MISTRZOSTWA STRAŻY GRANICZNEJ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ
 • Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Mistrzostwa SG w Piłkę Siatkową

  Trzy dni, 10 drużyn, 90 zawodników, 6 sędziów i 27 rozegranych meczów to najkrótsze podsumowanie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej – Kętrzyn 2015 zakończonych dziś (3 grudnia) w Kętrzynie. Organizatorem Mistrzostw było Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Wsparcia imprezie udzielił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej

 • Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  Wizyta w polskiej szkole na Litwie

  W dniu 30 września 2015 r. przedstawiciele Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odwiedzili Szkołę w Pikieliszkach.

  Czytaj więcej