• Sejm na celowniku mundurowych

  Sejm na celowniku mundurowych

  Oczywiście do Warszawy przyjadą tylko ci, którym pozwolą na to obowiązki zawodowe. Bo my dobrze wiemy, co to znaczy służba i obowiązkowość, i chcielibyśmy, żeby to zrozumiał również rząd. Bo jak się coś dzieje, to władza wie, do kogo się zwrócić o pomoc. Ale z kim rozmawiać o podwyżkach, to już zapomina. Milczy pani premier, milczy minister Teresa Piotrowska - mówi Mariusz Tyl.

  Czytaj więcej

 • Pod sejmem rośnie miasteczko, w czwartek pikieta

  Pod sejmem rośnie miasteczko, w czwartek pikieta

  Najpierw były manifestacje w regionach, teraz służby mundurowe zjeżdżają do Warszawy. W poniedziałek w południe pod Sejmem zaczęło powstawać miasteczko, do którego wciąż napływają związkowcy z całej Polski. Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych przewiduje nawet kilkanaście tysięcy protestujących.

  Czytaj więcej

 • Miasteczko mundurowe - Dzień I

  Miasteczko mundurowe - Dzień I

  Zgodnie z przyjętym przez Komitet Protestacyjny harmonogramem, 5 października przed Sejmem Rzeczypospolitej rozpoczęło funkcjonowanie miasteczko mundurowe

  Czytaj więcej

 • Zieliński: Straż Graniczna nie jest gotowa na imigrantów.

  Zieliński: Straż Graniczna nie jest gotowa na imigrantów.

  Obecnie Straż jest osłabiana. Straż się jakoś trzyma, ale wymaga usprawnienia. Straż jest potrzebna i ważna, więc powinna być wzmacniana w sposób stały. Przypomnę natomiast, że koalicja chciała wręcz włączyć Straż Graniczną do Policji. Tego grzechu na szczęście nie pozwoliliśmy im popełnić. Rządzący chcieli SG zlikwidować. Dziś okazuje się, jak wielki byłby to błąd.

  Czytaj więcej

 • Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

  W dniu 26 sierpnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęły się „Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Nożnej”, zorganizowane we współpracy COSSG i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Czytaj więcej

 • IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej

  IV Turniej Służb Mundurowych Piłki Plażowej zorganizowany został przez PSG Górowo Iławeckie oraz ZK w Kamińsku w dniu 22 sierpnia b.r. Patronat objęły NSZZ FSG przy WMOSG oraz NSZZFiPW.

  Czytaj więcej

 • Festyn Rodzinny w Lubaniu

  Festyn Rodzinny w Lubaniu

  W dniu 26 września 2015 r. Zarząd Uczelniany Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej wspólnie Zarządem Zakładowym Zawiązków Zawodowych Pracowników MSW i AP, na terenie Grodu Średniowiecznego w m. Brzeźnik zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji szóstej rocznicy powstania Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

  Czytaj więcej