Minister SWiA mianował Komendanta Głównego SG na stopień pułkownika SG

Dziś Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marka Błaszczaka nominację na wyższy stopień oficerski.

W uroczystości wręczenia nominacji płk. SG Markowi Łapińskiemu na kolejny stopień oficerski wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jakub Skiba, przedstawiciele kadry kierowniczej Straży Granicznej oraz funkcjonariusze SG.

- Chciałbym podziękować panu Komendantowi oraz Państwu za bardzo ofiarną służbę – powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas uroczystości. - Straż Graniczna musi być liczniejsza, odtwarzamy oddziały, będzie większy nabór do służby. To jest ważne w czasach niepokoju i zagrożeń, abyśmy mogli skutecznie oprzeć się tym zagrożeniom – dodał minister.

Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podziękował Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszowi Błaszczakowi za docenienie Straży Granicznej, czego wyrazem jest m.in. awans, który otrzymał. Podziękował również za opiekę nad formacją i udzielane wsparcie.

Komendant Łapiński podkreślił także, że podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży Straż Graniczna udowodniła, iż jest w pełni profesjonalną służbą, gotową podołać najtrudniejszym wyzwaniom, a dla jej funkcjonariuszy najważniejsze jest poczucie dobrze pełnionej misji dla Ojczyzny.

Źródło: strazgraniczna.pl